KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12811038
nr 1281 1038
Evald Kallstenius
(1898-1957), Sverige
Oljemålning, "Motiv från Västervik". Signerad. Olja på pannå, 37x44 cm
Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 oktober 2019
kl 19:46:43
13/10 14:17:50
Evald Kallstenius
Läs mer om Evald Kallstenius